Koło Krakowa powstanie

Autor: BE/Rynek Zdrowia • • 03 listopada 2008 11:20

Na ponad 8 hektarach, w ciągu trzech lat, w Radwanowicach k. Krakowa powstanie nowoczesny ośrodek rehabilitacyjno-terapeutyczny. Kamień węgielny i akt erekcyjny wmurowano dziś przed południem.

„Dolinę słońca pod wezwaniem św. Franciszka” – bo takie miano będzie nosiła placówka – postanowiła zbudować Fundacja Anny Dymnej „Mimo wszystko”.

– Będzie to ośrodek dla czterech grup niepełnosprawnych: od samodzielnych, po tych, którzy w całości korzystają z pomocy osób towarzyszących i specjalistycznej aparatury. „Dolinę” – wyjaśnia nam Anna Dymna. – Budowę pierwszych obiektów chcemy sfinansować z 1-procentowych odpisów przekazywanych na rzecz naszej Fundacji.

„Dolina słońca”, to efekt współpracy Fundacji Anny Dymnej i Fundacji im. Brata Alberta. To ona przekazała ponad 8-hektarową działkę za symboliczną złotówkę. W sumie inwestycja – planowa na do realizacji w ośmiu etapach – ma kosztować 19,5 mln zł.

Za te pieniądze powstanie kompleks – na wzór plastra miodu – nowoczesnych obiektów o łącznej powierzchni 3,8 tys. m kw. Znajdą w nim miejsce, m. in., warsztaty terapii zajęciowej, pracownie tematyczne ( kulinarna, ceramiczna, rzeźbiarsko-malarska, papieru czerpanego, ogrodnicza, tkacka, obróbki drewna i pomieszczeniem do wyplatania koszy wiklinowych)... Będzie też teatr i sala gimnastyczna. Jej budowę z znacznej części sfinansuje Fundacja Decathlon.

Anna Dymna Fundację „Mimo Wszystko” założyła w 2003 r. Początkowo jej działalność koncentrowała się na utrzymywaniu warsztatów terapeutycznych oraz opiece nad ich dwudziestoma sześcioma niepełnosprawnymi intelektualnie mieszkającymi w Schronisku im. Brata Alberta w Radwanowicach. Nazwę dla swej Fundacji Anna Dymna, laureatka tegorocznej nagrody „Osobowość Rynku Zdrowia”, zaczerpnęła z tekstu wyrytego na jednym z przytułków prowadzonych przez Matkę Teresę w Kalkucie.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum