Kolejne inwestycje Pleszewskiego Centrum Medycznego

Autor: pleszew.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 02 kwietnia 2017 11:43

Tylko w tym roku Pleszewskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. (Wielkopolskie) wyda na zakup nowego sprzętu blisko 3 mln zł. Kolejne 6 mln zł pochłoną inwestycje na oddziałach, a drobne remonty szpital wycenił na 600 tysięcy złotych.

Kolejne inwestycje Pleszewskiego Centrum Medycznego
Fot. Pleszewskie Centrum Medyczne

Poza dofinansowaniem na remont SOR-u, pozostałe inwestycje będą wykonane ze środków własnych szpitala.

W Pleszewskim Centrum Medycznym rozpoczęto już remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Te jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w pleszewskiej lecznicy od wielu lat. SOR - to jeden z najbardziej newralgicznych oddziałów. Miesięcznie na pleszewski oddział trafia średnio 600 pacjentów.

Obecnie władze szpitala przygotowują się do ogłoszenia wartej blisko 4 miliony inwestycji. Sam koszt budowy wyniesie 1,8 mln zł. Finansowane to będzie w 85 proc. ze środków unijnych.

Wraz z remontem pomieszczeń szpital zakupi nowoczesną aparaturę medyczną, która pozwoli na jeszcze lepsze diagnozowanie pacjentów trafiających na SOR.

Władze szpitala planują następnie ubiegać się o środki unijne na przebudowę bloku operacyjnego i oddziału intensywnej terapii. Dlatego już teraz przygotowują odpowiednie dokumenty oraz projekty, aby jak najszybciej złożyć wniosek, gdy tylko pojawią się dostępne programy.

Prezes PCM Tadeusz Stefaniak przyznał, że planowane jest również przeniesienie w inne miejsce szpitalnego laboratorium. Wszystko po to, aby powiększyć oddział kardiologiczny wraz z łóżkami do hemodynamiki. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum