Kluczbork: powiat dał budynek, Polska Grupa Medyczna - 5 mln złotych

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 23 listopada 2009 19:23

Przy Powiatowym Centrum Zdrowia NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku otwarto Regionalne Centrum Chorób Serca i Naczyń.

Kluczbork: powiat dał budynek, Polska Grupa Medyczna - 5 mln złotych

W lecznicy, która dysponuje ponad 20 łóżkami, leczeni będą m.in. pacjenci z zawałami, stanami przedzawałowymi i wadami serca.

Dwa lata temu powiat kluczborski podjął rozmowy z Polską Grupą Medyczną im. Polonii Świata na temat uruchomienia oddziału kardiologii inwazyjnej oraz pracowni hemodynamiki w kluczborskim szpitalu. Oddział kardiologii inwazyjnej rozpoczął swoją działalność 2 października 2008 r. Wtedy korzystał ze szpitalnego bloku operacyjnego i 10 – 15 łóżek.

Jak podaje Nowa Trybuna Opolska, obecnie zajmuje miejsca na trzech kondygnacjach budynku dawnej chirurgii, który został wyremontowany i zaadaptowany na potrzeby kardiologii interwencyjnej. Budynek jest własnością powiatu. PGM zainwestowała w niego ok. 5 mln zł. Powiat kluczborski wyłożył 450 tys. zł.

Nowo otwarta lecznica dysponuje ponad 20 łożkami. W jej ramach działają m.in. pracownia hemodynamiczna, ośmio łóżkowy oddział intensywnej opieki kardiologicznej i poradnia kardiologiczna. Do dyżurującego na ostro ośrodka będą również trafiać pacjenci z powiatów ościennych.

W planach jest utworzenie centrum naukowego i poradni kardiologicznej dla dzieci.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum