echodnia.pl/Rynek Zdrowia | 29-10-2009 16:03

Kielce: za dwa lata szpital dziecięcy będzie miał nową siedzibę

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Kielcach szykuje się do rozbudowy. Prace mają się rozpocząć w połowie przyszłego roku.

Zwycięzcą przetargu na opracowanie koncepcji architektonicznej rozbudowy dwóch położonych w pobliżu siebie placówek: Świętokrzyskiego Centrum Onkologii oraz WSSD wygrało Biuro Architekt Kaczmarczyk z Suchej Beskidzkiej. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego podpisał już z pracownią umowę. Dyrektorzy obu lecznic mieli już także okazję obejrzeć plany.

Budowa nowego obiektu WSSD ma ruszyć w połowie przyszłego roku. Budynek o kształcie półkola będzie liczył sześć kondygnacji o łącznej kubaturze 22 tysięcy metrów sześciennych. Na poziomie 0, połączonym łącznikiem z pawilonem G, znajdzie się dziecięcy SOR, a przy nim lądowisko dla helikopterów LPR. Przewidziano też garaż na 600 miejsc parkingowych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oddziały z obecnej siedziby WSSD oraz  przychodnie przyszpitalne przeniosą się do nowego obiektu za dwa lata. Stary budynek zostanie sprzedany lub przekształcony w placówkę opiekuńczo-leczniczą.