Kielce: szpital liczy na powstanie sali hybrydowej

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 10 października 2017 10:35

Świętokrzyskie Centrum Kardiologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach czeka na decyzję o przyznaniu środków finansowych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Pieniądze mają być przeznaczone na budowę sali hybrydowej.

Kielce: szpital liczy na powstanie sali hybrydowej
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje Gazeta Wyborcza, obecnie szpital przygotowuje infrastrukturę pod ten projekt. Prezydent Kielc wydał już decyzję ustalającą lokalizację planowanej inwestycji. Z obwieszczenia wynika, że prace mają objąć zabudowę tarasu na czwartej kondygnacji na potrzeby bloku operacyjnego.

Szpital złożył już wniosek o środki na tę inwestycję z Regionalnego Programu Operacyjnego. Przeszedł on już pozytywnie ocenę formalną. Teraz dyrekcja czeka na ocenę merytoryczną i liczy na pozytywną odpowiedź. Decyzja w tej sprawie ma zapaść do końca 2017 r. Inwestycja jest warta co najmniej kilka milionów złotych.

Sala hybrydowa pozwoli m.in. na zwiększenie dostępności do technik małoinwazyjnych i umożliwi kardiochirurgom np. wszczepianie zastawek aortalnych przez skórę. Z drugiej strony, gdyby coś poszło nie tak podczas zabiegu, sala jest tak dobrze wyposażona, że pozwala na łatwe przejście do zabiegów bardziej inwazyjnych.

Więcej: kielce.wyborcza.pl

 

 

 

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum