Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia | 06-08-2015 09:30

Kielce: szpital dziecięcy nowoczesny i przyjazny maluchom

Nowy szpital dziecięcy już praktycznie gotowy. Jacek Jaworski, wicedyrektor ds. eksploatacyjno-ekonomicznych Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, zapowiada, że mali pacjenci trafią tu pod koniec sierpnia.

Szpital dziecięcy w Kielcach w sierpniu przyjmie pacjentów. Fot. Archiwum

Na parterze mieścić się będzie izba przyjęć. W poczekalni są szare i czerwone kanapy. Na kolejnych piętrach są oddziały. Sale są małe, jedno- i dwuosobowe.  Zakupiono też rozkładane fotele, na których bliscy małych pacjentów będą mogli spać.

Na ostatnim piętrze znajduje się blok operacyjny, w skład którego wchodzą dwie sale. Tuż obok znajduje się oddział anestezjologii i intensywnej terapii.

Chociaż szpital jest praktycznie gotowy, na pierwszym piętrze trwają jeszcze roboty budowlane. Wszystko przez to, że przy planowaniu obiektu pominięto oddział patologii i intensywnej terapii noworodka. Ekipa musi więc zburzyć ścianki działowe i podłączyć instalacje, m.in. tlen medyczny. Kosztować to będzie 1 mln zł.

W szpitalu jest sporo elementów, które mają małym pacjentom umilić pobyt w placówce. Na ścianach są namalowane bajkowe postaci. Przyjazne mają być też urządzenia, np. na przenośnym aparacie rengtenowskim jest żyrafa. Przed budynkiem urządzono plac zabaw.

Więcej: kielce.gazeta.pl