Kielce: radni nie oddali cennej działki na hospicjum

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 15 kwietnia 2011 17:30

Na działce, która miała zostać sprzedana bez przetargu, za 5 proc. wartości, Caritas planował wybudować zakład opiekuńczo-leczniczy i hospicjum. Radni powiedzieli: nie.

Kielce: radni nie oddali cennej działki na hospicjum
Jak informuje Gazeta Wyborcza, projekt uchwały o sprzedaży bezprzetargowej atrakcyjnej nieruchomości w centrum Kielc przygotował wydział nieruchomości kieleckiego ratusza, ale koncepcja wyszła od Caritasu.

Zgodnie z nim Caritas Diecezji Kieleckiej miał kupić z 95-proc. bonifikatą działkę o pow. 2219 m kw. przylegającą do Szpitala Kieleckiego św. Aleksandra wraz z budynkiem dawnej pralni. Miał tam urządzić „zakład opiekuńczo-leczniczy, stację opieki i hospicjum domowe”.

Pomysł spotkał się z krytyką radnych kilku klubów. Według ich niektórych opinii Szpital Kielecki wpuściłby na swój teren inny podmiot, którego zamierzenia kolidowałyby z planami rozbudowy szpitala. Interesowali się też czy w razie pozbycia się działki szpital znajdzie miejsce na nowy blok operacyjny, rezonans i tomograf. Według radnych także wybór miejca na ZOL i hospicjum - nie jest dobry. 

Ostatecznie Andrzej Sygut, wiceprezydent Kielc, przewidując negatywny wynik głosowania - wycofał wniosek.

Więcej: www.gazeta.pl
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum