×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kielce: otwarto nowy szpitalny odział ratunkowy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia21 października 2013 16:52

Nową siedzibę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy szpitalu wojewódzkim otwarto w poniedziałek (21 października) w Kielcach. Budowa obiektu w systemie zaprojektuj i zbuduj kosztowała 16,2 mln zł. Kwota ta zawiera także wyposażenie sal operacyjnych.

Kielce: otwarto nowy szpitalny odział ratunkowy
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
Budowa pawilonu trwała niespełna rok. Z szybkiego zakończenia inwestycji cieszył się dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Jan Gierada.

- Stary SOR nie spełniał obowiązujących wymogów m.in. ministra zdrowia, dlatego szpital zdecydował się na budowę nowego oddziału z własnych środków - wyjaśnił. Dodał, że dzięki inwestycji warunki pracy personelu oraz leczenie pacjentów radykalnie się poprawią.

Dwukondygnacyjny budynek, o powierzchni ponad 2,6 tys. metrów kwadratowych, został połączony z budynkiem głównym szpitala łącznikiem. W pawilonie powstały m.in. dwie sale operacyjne oraz pokój zabiegowy. - Jest także skomputeryzowany pokój dla policji, gdzie funkcjonariusze kilka razy dziennie, jak pokazuje nasze doświadczenie, prowadzą różne czynności, np. przesłuchania uczestników wypadków - powiedział Gierada.

Na oddziale wydzielono także miejsce dla osób, które trafiają tu pod wpływem alkoholu. W Kielcach zlikwidowano izbę wytrzeźwień i każdego miesiąca dotychczasowy SOR przyjmował ok. 300 nietrzeźwych pacjentów.

Dziennie SOR przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach przyjmuje od 300 do 400 osób, głównie mieszkańców Kielc oraz powiatów kieleckiego i jędrzejowskiego.

Stary budynek oddziału zostanie zaadaptowany m.in. pod przychodnie. Znajdą się w nim m.in. poradnie chirurgiczna i ortopedyczna.

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kielcach to największa tego typu placówka w regionie i jedna z największych w Polsce - ma 24 oddziały i 1016 łóżek. Zatrudnia 325 lekarzy i blisko 800 pielęgniarek. Rocznie szpital leczy stacjonarnie 41 tys. pacjentów. 130 tys. chorych przyjmują przyszpitalne poradnie specjalistyczne.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum