Kielce: otwarto Świętokrzyskie Centrum Neurologii

Autor: Gazeta Wyborcza, SAB/Rynek Zdrowia • • 04 października 2011 14:28

Świętokrzyskie Centrum Neurologii to kolejna inwestycja Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Kielce: otwarto Świętokrzyskie Centrum Neurologii
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022
- ŚCN powstało w miejscu dawnego Wojewódzkiego Zespołu Opieki Neuropsychiatrycznej. W 2010 roku WSZ przejął ten obiekt. Jesienią ogłosiliśmy przetarg, wygrała oferta firma Agat - wyjaśnia nam Andrzej Domański, zastępca dyrektora ds. eksploatacyjno-ekonomicznych kieleckiego WSZ.

Pieniądze na utworzenie Świętokrzyskego Centrum Neurologii w połowie pochodzą z dotacji unijnych, w połowie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Budowa kosztowała 16 mln zł, z czego 10,2 mln zł pochłonęło wyposażenie placówki.

- W ŚCN mamy 156 łóżek, w tym 50 przeznaczonych dla pacjentów po udarach mózgu. Dysponujemy także oddziałem rehabilitacji neurologicznej z 27 łóżkami, na Izbie Przyjęć znajduje się natomiast 9 łóżek. Bardzo dobrze wyposażonych jest 8 stanowisk na OIOM-ie - wyjaśnia Andrzej Domański.

Oprócz oddziału neurologii w ŚCN działają także poradnie neurologiczna i leczenia odwykowego oraz pracownia tomografii komputerowej. Pierwsi pacjenci będą tu leczeni prawdopodobnie jeszcze w październiku.

- Jesteśmy na etapie rozmów z NFZ , chcielibyśmy podpisać kontrakt nie tylko na usługi w Centrum Neurologii, ale także na pozostałe oddziały - dodaje Domański.

WSZ oddał ostatnio do użytku m.in. oddziały neurochirurgii, kardiochirurgii, nefrologii, rehabilitacji, a także parking wielopoziomowy. W planach jest budowa domu opieki długoterminowej na 96 łóżek.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze