Kielce: niebawem przetarg na projekt nowego szpitala dziecięcego

Autor: DK/Rynek Zdrowia • • 10 maja 2010 13:38

Wkrótce zostanie wydana decyzja o lokalizacji nowej siedziby szpitala dziecięcego w Kielcach. Dzięki temu dyrekcja będzie mogła ogłosić przetarg na projekt inwestycji o wartości około 150 mln zł.

Modernizacja szpitala dziecięcego wymaga zbyt dużych nakładów.

– Pojawiła się taka zapowiedź ze strony urzędu miasta. To pozwoli nam ruszyć z inwestycją, której realizację będziemy finansować środkami unijnymi i pieniędzmi z budżetu województwa świętokrzyskiego – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Włodzimierz Wielgus, dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego przy ul. Langiewicza w Kielcach.

Zarząd województwa chce wybudować nową siedzibę szpitala przy ul. Artwińskiego. Znajdą się tam wszystkie istniejące aktualnie w placówce oddziały. – Powstanie tam także Szpitalny Oddział Ratunkowy, którego w obecnej lokalizacji nie można zbudować – wyjaśnia dyrektor Włodzimierz Wielgus.

Jak mówi nasz rozmówca, szpital jest jedną z trzech placówek w kraju, która obchodzi 90-lecie istnienia i działa w budynkach 90-letnich. Remont szpitala jest całkowicie nieuzasadniony ekonomicznie. Układ budynków, rozwiązania architektoniczne też nie sprzyjają działalności medycznej.

Wedle podstawowej koncepcji, pawilon główny ma mieć sześć kondygnacji, z czego dwie, ze względu na spadek terenu, będą znacznie niżej.
Drugi budynek to garaż wielopoziomowy, który obsługiwać ma także pacjentów Świetokrzyskiego Centrum Onkologii.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum