Kielce: kto sfinansuje budowę centrum dla niepełnosprawnych?

Autor: DK, Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2010 11:12

Budowa centrum dla niepełnosprawnych w Kielcach stoi w miejscu, choć jest już projekt, pozwolenie na budowę, działka i obiecane przez miasto 7 mln zł.

Centrum ma kosztować 14 mln zł. Będzie zlokalizowane przy ulicy Bodzentyńskiej.

– Znalazłyby się w nim gabinety rehabilitacyjne, sale konferencyjne, baza hotelowa, kawiarnia, biura stowarzyszeń osób niepełnosprawnych, biblioteka, stanowiska komputerowe itd. – mówi portalowi rynekzdrowia.pl Marek Scelina, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach. – Placówka ma być prowadzona przez niepełnosprawnych, którzy stanowiliby około połowę pracowników – dodaje Scelina.

– Mamy już przygotowany projekt budowlany, pozwolenie na budowę otrzymaliśmy pod koniec ubiegłego roku, nasza inicjatywa jest także ujęta w kieleckim wieloletnim planie inwestycyjnym. Miasto zagwarantowało też połowę środków. Niestety, drugiej połowy brakuje – wyjaśnia dyrektor MOPR.

Wielofunkcyjne centrum nie mieści się w ramach żadnego projektu unijnego. Nie jest wykluczone, że inwestycję sfinansuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, ale na razie resort przerzuca podobne przedsięwzięcia na samorządy.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum