Kielce: jest decyzja ws. lokalizacji nowej siedziby NFZ

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 23 sierpnia 2019 09:36

Kieleccy radni jednogłośnie zagłosowali w czwartek (22 sierpnia) w sprawie zamiany działek przy ul. Langiewicza i Wrzosowej w Kielcach. To otwiera drogę m.in. do budowy zespołu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar oraz nowej siedziby Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Kielce: jest decyzja ws. lokalizacji nowej siedziby NFZ
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Decyzja o zamianie działek zapadła na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kielce. Radni zgodzili się na przekazanie NFZ działki przy ul. Langiewicza w zamian za nieruchomość przy ul. Wrzosowej - informuje Gazeta Wyborcza.

W efekcie to właśnie przy ul. Langiewicza powstanie biurowiec Funduszu. Wartość tej inwestycji szacowana jest na ok. 50 mln zł. Jednocześnie zwolni się grunt pod budowę laboratoriów Głównego Urzędu Miar przy ul. Wrzosowej. Tutaj wartość inwestycji będzie wynosiła ok. 160 mln zł.

Czwartkowa uchwała radnych kończy wielomiesięczne dyskusje na temat lokalizacji poszczególnych inwestycji. Jeszcze w ubiegłej kadencji samorządu władze Kielc zaproponowały Funduszowi na zamianę działkę przy ul. Karczówkowskiej. Fundusz wyraził zgodę i nawet uzyskał decyzję lokalizacyjną, ale po licznych protestach m.in. architektów, zrezygnował z budowy w tym miejscu, a miasto intensywnie zaczęło szukać innej działki.

Więcej: kielce.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum