Kielce inwestują w neonatologię

Autor: Gazeta Wyborcza, AK/Rynek Zdrowia • • 16 kwietnia 2009 19:01

Oddział neonatologii Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach dzięki wsparciu swego organu założycielskiego czyli Starostwa Powiatowego w Kielcach rozwija się i ma coraz lepszy sprzęt. Od jesieni w wyposażenie zainwestowano tu blisko 800 tys. zł

W najbliższym czasie oddział wzbogaci się o lampy łóżeczkowe do fototerapii noworodków, przydatne przy leczeniu żółtaczki. Ma być też ogłoszony przetarg na dwa aparaty wspomagające oddychanie najmłodszych pacjentów.

– Mamy coraz nowocześniejsze wyposażenie. Na pewno dzięki temu można lepiej i skuteczniej leczyć dzieci, a przy okazji personel ma lepsze podejście do pracy - podkreśla Anna Konadała-Chojnacka, ordynator oddziału neonatologii Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach.

Pod koniec ubiegłego roku w neonatologię zainwestował też m.in. Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze, który kupił za 300 tys. zł trzy nowoczesne respiratory i trzy inkubatory dla oddziału neonatologii. Placówka zbiera środki na zakup minilaboratorium, dzięki któremu można będzie wykonywać badania przy łóżeczku małego pacjenta.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum