Kielce: gdzie powstanie nowa siedziba NFZ?

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2018 13:38

Prezydent Kielc Bogdan Wenta zapowiedział we wtorek (18 grudnia), że świętokrzyski oddział NFZ za kilka dni dostanie decyzję na lokalizację swojej nowej siedziby przy ul. Karczówkowskiej, ale jednocześnie propozycję czterech innych miejsc. Wybór, gdzie budować, ma należeć do Funduszu.

Kielce: gdzie powstanie nowa siedziba NFZ?
Fot. archiwum (zdj. ilustracyjne)

Miejsce przy ul. Karczówkowskiej miasto zaproponowało NFZ w zamian za nieruchomość przy ul. Wrzosowej, na której ma powstać laboratorium Głównego Urzędu Miar.

Problem w tym, że działka przy Karczówkowskiej to bardzo urokliwe miejsce, które powinno być chronione z uwagi m.in. na barokową oś widokową.

Choć miejscy urzędnicy twierdzą, że oś widokowa na Karczówkę (kościół i klasztor położone na wzniesieniu - red.) nie jest zagrożona, zwracają uwagę, że zniknie 4,5 tys. mkw. skweru pod zabudowę i parking.

Lokalizacja siedziby NFZ w innym miejscu jest możliwa, ale pod warunkiem, że NFZ uzna je za bardziej atrakcyjne. Urzędnicy zaznaczyli, że każda z zaproponowanych działek jest mniejsza i nie są one dostępne pod budowę „od ręki”, ale w ciągu kilku miesięcy.

Więcej: www.wyborcza.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum