Kielce: czy szpital onkologiczny zdąży wykorzystać unijne pieniądze?

Autor: Gazeta Wyborcza Kielce/Rynek Zdrowia • • 17 czerwca 2011 11:45

Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach od trzech lat zwleka z budową ośrodka onkohematologii. Powód? Dyrektor zmienia plany.

Kielce: czy szpital onkologiczny zdąży wykorzystać unijne pieniądze?

Jak podaje Gazeta Wyborcza Kielce, projekt budowy ośrodka onkohematologii należał do strategicznych dla regionu, dlatego nie musiał rywalizować w konkursie z innymi projektami. Po zaakceptowaniu, w połowie 2008 roku, zgodnie z planami budowa miała ruszyć w 2009 r., a od 2010 r. - leczenie pierwszych pacjentów. Dzięki temu chorzy na białaczkę mieli mieć zapewniony dostęp do przeszczepu szpiku w regionie.

Szpital na ten cel otrzymał 12 mln zł  z Regionalnego Programu Operacyjnego, a kolejne 6 mln zł obiecał dołożyć samorząd województwa. Mimo posiadanych środków i akceptacji koncepcji architektonicznej do dziś nie rozpoczęto budowy.

Wicemarszałek Grzegorz Świercz poinformował Gazetę, że powodem zwłoki jest zmiana planów budowy. Jak twierdzi, dyrektor Stanisław Góźdź zaproponował umieszczenie w nowym budynku całego oddziału dla chorych na białaczkę a nie, jak proponowano wcześniej, tylko onkohematologii i medycyny paliatywnej.

Wojciech Żelezik, wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej i Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego w rozmowie z Gazetą przekonuje, że szpital ma jeszcze trzy lata na wykorzystanie posiadanych środków, więc na pewno zdąży. 

http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35255,9800017,Miliony_czekaja__a_dyrektor_SCO_zmienia_koncepcje.html 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum