×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Kielce: budowa nowego szpitala zaczęła się z opóźnieniem, ale...

Autor: echodnia.eu/Rynek Zdrowia06 listopada 2017 10:15

Budowa nowej części szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Kielcach zaczęła się z opóźnieniem, ale wygląda na to, że zakończy się niemal zgodnie z planem, na koniec 2019 roku.

Kielce: budowa nowego szpitala zaczęła się z opóźnieniem, ale...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Projektowaniem szpitala zajęła się firma Canea z Kielc, która wygrała przetarg i wykonała dokumentację za niemal 680 tys. zł. Nowa inwestycja o powierzchni 7,5 tys. mkw. ma kosztować około 50 mln zł.

Jak informuje Jolanta Cygan, zastępca dyrektora do spraw inwestycyjno-technicznych, projekt budowlany zakłada cztery kondygnacje. W nowym budynku szpitala znajdą się nowoczesny blok operacyjny z salą intensywnej terapii, oddział wewnętrzny z pod-oddziałem gastroenterologii i diabetologii, oddziały chirurgii, chirurgii szczękowo-twarzowej, ortopedii i traumatologii narządów ruchu. Ostatnie piętro to część techniczna.

Budowa rozpoczęła się co prawda półrocznym opóźnieniem, ale prace postępują bardzo intensywnie. Ich zakończenie przewidziane jest na maj 2018 roku, o ile nie przeszkodzi w tym sroga zima. Spółka akcyjna Fabet z Kielc, która jest wykonawcą inwestycji, ma do wykonania stan surowy zamknięty budynku. Potem rozpoczną się prace wykończeniowe i wyposażenie nowej części szpitala. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec 2019 roku.

Więcej: www.echodnia.eu

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze