Kielce: będzie nowy oddział onkohematologii

Autor: gazeta.pl/Rynek Zdrowia • • 12 marca 2014 14:06

Jedyny oddział onkohematologii w województwie świętokrzyskim pęka w szwach, pacjenci leżą na dostawkach. Niedługo to się zmieni, bo Świętokrzyskie Centrum Onkologii kończy budowę oddziału onkohematologicznego.

Oddział ma 28 łóżek, ale już dawno przestało to wystarczać. Teraz leczy się tam 52 pacjentów. Dodatkowe łóżka trzeba wstawić nie tylko w salach, ale również na korytarzu. Właśnie w związku z coraz większą liczbą zachorowań na białaczkę władze ŚCO postanowiły wybudować nowy oddział onkohematologiczny. Inwestycja jest już na ukończeniu, w nowym miejscu pacjenci będą leczeni prawdopodobnie jeszcze w marcu.

W nowym budynku będą 54 miejsca. Choć być może przydałoby się więcej. - Kiedy budynek był projektowany, nikt nie spodziewał się, że pacjentów będzie aż tylu - przyznaje Marzena Wątek, zastępczyni kierownika Kliniki Hematologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Poza tym przybędzie pacjentów spoza województwa, bo w ŚCO za kilka miesięcy uruchomione zostaną procedury przeszczepiania szpiku kostnego.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum