Kielce: austriacka firma zaprojektuje szpital dziecięcy

Autor: AW, portal samorządowy/Rynek Zdrowia • • 24 lutego 2011 16:03

Austriacka firma Vamed wykona projekt budowlany nowej siedziby Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Kielcach.

Kielce: austriacka firma zaprojektuje szpital dziecięcy
- To historyczna chwila dla naszej placówki - podkreślał Włodzimierz Wielgus, dyrektor lecznicy, podczas czwartkowego (24 lutego) podpisania umowy z wykonawcą projektu. - Jestem przekonany, że firma Vamed, która może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w projektowaniu budynków szpitalnych, stworzy projekt na miarę XXI wieku, dzięki któremu powstanie nowoczesny obiekt, zapewniający bardzo dobre warunki do leczenia małych pacjentów.

Nowy budynek powstanie w pobliżu Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. Będzie miał sześć kondygnacji. Placówka dysponować będzie 200 miejscami dla pacjentów wymagających hospitalizacji, w tym 80 oddzielnych pomieszczeń dla matki i dziecka. Będzie także oddział ratunkowy, a obok szpitala - lądowisko dla helikopterów.

Projekt nowej siedziby będzie gotowy w październiku tego roku, ma kosztować 2,8 mln złotych. Jak zapewnił marszałek woj. świętokrzyskiego Adam Jarubas, budowa nowej siedziby szpitala to strategiczna inwestycja dla regionu, na realizację której na pewno zostaną zagwarantowane środki z kilku źródeł, m.in z programów unijnych i Krajowej Rezerwy Wykonania.

- Nikt chyba nie ma wątpliwości, że budowa szpitala jest konieczna, gdyż obecne obiekty przy ul. Langiewicza nie gwarantują najwyższych standardów leczenia małych pacjentów. Jestem przekonany, że już za 3-4 lata będą oni mogli dochodzić do zdrowia już w nowym obiekcie - dodał marszałek Jarubas.
Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum