Kielce: MSWiA wytyka szpitalowi niegospodarność

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 28 sierpnia 2017 11:01

Jak ocenia resort spraw wewnętrznych, w trakcie wykonywania prac wykonywanych w 2015 r. w budynku Polikliniki MSWiA w Kielcach doszło do nieprawidłowości. Co prawda placówka naliczyła wykonawcy kary, to jednak nie potrąciła ich z wynagrodzenia. Resort ocenia, że nadzór nad robotami był "nierzetelny, nieskuteczny i niewystarczający".

Kielce: MSWiA wytyka szpitalowi niegospodarność
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Rzecz dotyczy inwestycji polegającej na adaptacji pomieszczeń na potrzeby izby przyjęć wraz z częścią diagnostyczną i pracownią tomografii komputerowej. Przetarg wygrała firma Agat, która w ofercie zadeklarowała cenę 3,5 mln zł. Koszty jednak szybko wzrosły i to aż o ok. 600 tys. zł. Okazało się, że w dokumentach przetargowych nie doszacowano wartość robót - informuje Gazeta Wyborcza.

Inwestycję skontrolowało MSWiA. Uznało, że „zastrzeżenia budzi” tak duży wzrost kosztów. Ponadto konieczne okazało się też przeprowadzenie robót uzupełniających za kwotę 77 tys. zł.

Szpital nałożył kary na wykonawcę na ok. 70 tys. zł. I z tym wiąże się zarzut MSWiA, że lecznica z własnej winy pieniędzy nie wyegzekwowała. Resort spraw wewnętrznych uważa, że naruszono w ten sposób przepisy, co świadczy o niegospodarności. Szpital wskazuje z kolei, że należności od Agatu nie wyegzekwowano, bo firma niedługo potem upadła. W efekcie roszczenia trafiły do syndyka.

Więcej: www.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum