Kępno: za pieniądze unijne budują lądowisko dla szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 20 lipca 2017 15:31

Ruszyła budowa lądowiska dla śmigłowców ratowniczych na dachu SPZOZ w Kępnie (Wielkopolskie). Koszt inwestycji wynosi 2,7 mln złotych, z czego 85 proc. kosztów pochodzi ze środków unijnych.

Kępno: za pieniądze unijne budują lądowisko dla szpitala
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Lądowisko o wymiarach 21 x 21 metrów o niezależnej od budynku konstrukcji powstanie 160 cm ponad dachem szpitala.- Nie posiadamy wolnego terenu przy szpitalu, stąd zapadła decyzja, że lądowisko wybudujemy na dachu - powiedział z-ca dyrektora Marian Olejniczak.

Komunikację z płytą lądowiska zapewni winda i ewakuacyjna klatka schodowa. Prowadzić do nich będą zadaszone pomosty, co umożliwi transport pacjentów bez względu na warunki pogodowe.

Jak podkreślił wicedyrektor, jest to niezwykle ważna inwestycja, która nie tylko usprawni pracę Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - To podniesie rangę szpitala i umożliwi szybszą walkę o zdrowie i życie pacjentów w sytuacjach, kiedy każda minuta jest ważna - powiedział Olejniczak, informując, że budowa przebiega zgodnie z harmonogramem. Obecnie wylana jest płyta lądowiska.

- Prace budowlane mają zakończyć się do 30 października 2017 roku, ale dużo czasu wymaga rejestracja lądowiska i próby śmigłowców lotniczego pogotowia ratunkowego" - wyjaśnił wicedyrektor i dodał, że szpital będzie oddany do użytku w styczniu 2018 roku.

Budowa lądowiska to nie jedyna inwestycja, jaka prowadzona będzie w 2017 roku na terenie kępińskiego szpitala. Na etapie weryfikacji złożonych ofert znajduje się obecnie procedura przetargowa związana z zakończeniem budowy nowego bloku operacyjnego. Dyrekcja szpitala czyni także starania o pozyskanie środków na rozbudowę oddziału internistycznego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum