Kędzierzyn-Koźle: szpital uzyskał 8 mln zł na inwestycje

Autor: PWX/Rynek Zdrowia • • 24 sierpnia 2017 21:35

Prawie 8 mln zł na realizację trzech dużych projektów inwestycyjnych uzyskał szpital SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. W urzędzie marszałkowskim w Opolu podpisano w czwartek (24 sierpnia) stosowne umowy.

Kędzierzyn-Koźle: szpital uzyskał 8 mln zł na inwestycje
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Nowy sprzęt otrzymają oddziały ginekologiczno-położniczy, neonatologii, pediatrii. Przebudowany zostanie oddział anestezjologii i intensywnej terapii. Ostatnia tak duża przebudowa i wymiana sprzętu w SPZOZ w Kędzierzynie-Koźlu miała miejsce w 1997 roku, tuż po wielkiej powodzi, w której ucierpiała placówka.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski zabezpieczył 3 mln zł wkładu własnego - informuje Adam Lecibil ze Starostwa Powiatowego.

- Przede wszystkim wzrośnie jakość usług, pacjenci będą diagnozowani na bardzo nowoczesnym sprzęcie, a przez to diagnostyka stanie się jeszcze dokładniejsza i szybsza, poprawi się bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców - powiedziała starosta Małgorzata Tudaj.

Szpital w Kędzierzynie-Koźlu jest na Opolszczyźnie (m. in. obok szpitala w Nysie) lecznicą powiatową, ale pełniącą rolę szpitala ponadregionalnego, ponieważ trafiają tu pacjenci nie tylko z innych powiatów, ale także innych województw.

- Także dzięki uzyskanym środkom na bloku operacyjnym powstanie nowoczesna sala wybudzeń. Najwięcej, bo 2 mln zł przeznaczymy na zakup cyfrowego aparatu RTG. Ale pojawi się też nowa aparatura USG, endoskopy, gastroskopy - zaznaczył dyrektor SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu Marek Staszewski.

Łączna wartość 27 złożonych i zaakceptowanych do realizacji projektów z 13 szpitali w regionie opolskim, to prawie 73,5 mln złotych. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum