Kędzierzyn-Koźle: rada osiedla nie zgadza się na przeniesienie oddziałów

Autor: Nowa Trybuna Opolska/Rynek Zdrowia • • 10 lutego 2013 18:13

Koncepcja rozbudowy kozielskiego Szpitala Zespolonego nie przemawia do Rada osiedla Śródmieście. Jego mieszkańcy nie zgadzają się na przeniesienie oddziałów Szpitala przy ul. Judyma do modernizowanej placówki przy ul. Roosevelta.

Kędzierzyn-Koźle: rada osiedla nie zgadza się na przeniesienie oddziałów

Plany są takie, że z lecznicy przy ul. Judyma w Kędzierzynie zostaną przeniesione do Koźla oddziały: neurologii, pulmonologii oraz dermatologii. Wolny budynek samorząd powiatowy zamierza sprzedać, a pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczyć na rozbudowę kozielskiego szpitala przy ul. Roosevelta - informuje Nowa Trybuna Opolska.

Ponadto poradnie specjalistyczne z przychodni przy ul. Judyma zostaną przeniesione do przychodni przy ul. Harcerskiej. Z kolei budynek przychodni zostanie w całości wydzierżawiony. Najemcą ma być podmiot prowadzący działalność leczniczą w ramach kontraktu z NFZ, ale nie wiadomo o jakiej specjalności.

- Rada osiedla podjęła jednogłośnie uchwałę o nie wyrażeniu zgody na dokonanie jakichkolwiek zmian prowadzących do pozbawienia szpitala przy ul. Judyma statutu jednostki budżetowej - informuje Zofia Zimowska, szefowa RO Śródmieście.

Więcej: www.nto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum