Kędzierzyn-Koźle: nowy blok operacyjny w szpitalu już w przyszłym roku

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2020 10:01

W szpitalu powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu trwa budowa bloku operacyjnego wraz z salą wybudzeń oraz centralą monitorującą pacjenta. Będzie to jedno z najnowocześniejszych tego typu miejsc w regionie. Budowa ma się zakończyć w przyszłym roku.

Kędzierzyn-Koźle: nowy blok operacyjny w szpitalu już w przyszłym roku
Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Budowa nowego bloku operacyjnego to część projektu finansowanego ze środków unijnych oraz starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. W sumie koszt całej inwestycji to ok. 10 mln zł. W ramach tej inwestycji otwarto już w połowie roku oddział Intensywnej Opieki Medycznej, który był niezbędny dla ratowania życia i zdrowia mieszkańców regionu.

Teraz przyszła pora na dokończenie projektu, dzięki któremu szpital stanie się bardziej nowoczesny, a specjalistyczny sprzęt sprawi, że pacjenci będą jeszcze lepiej diagnozowani i leczeni.

Nowy blok operacyjny będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu miejsc w regionie. Znacznie zwiększyć ma się także komfort pobytu chorych dzięki wygodnym, specjalistycznym łóżkom przeciwodleżynowym, które już dotarły do szpitala.

Więcej: wyborcza.pl/opole

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum