Kędzierzyn-Koźle: nowe sale operacyjne gotowe, to finał projektu za 12 mln zł

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 03 lutego 2021 12:14

Nowoczesne sale operacyjne na oddziałach okulistycznym i laryngologicznym oraz sala wybudzeń w SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu w środę (3 lutego) przyjmą pierwszych pacjentów.

Kędzierzyn-Koźle: nowe sale operacyjne gotowe, to finał projektu za 12 mln zł
Nowe sale operacyjne na okulistyce i laryngologii od 3 lutego rozpoczną przyjmowanie pierwszych pacjentów. Fot. Materiały prasowe

Jak podaje Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu, inwestycję zrealizowano w ramach przebudowy szpitala powiatowego, którą rozpoczęto w sierpniu 2018 r. Na projekt wart 12 mln zł starostwo przekazało 3 mln zł, pozostała kwota to wkład samorządu województwa opolskiego.

- Kiedy w jednym miejscu trwa operacja, w sali obok my już zaczynamy znieczulać kolejnego pacjenta. Będziemy mogli wykonywać zdecydowanie więcej zabiegów, oznacza to większą wydajność szpitala - poinformował dr Radosław Masłoń, anestezjolog i kierownik bloku operacyjnego SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu.

Z tej samej puli pieniędzy kilka miesięcy temu samorząd oddał do użytku nowoczesny Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Obecnie przebywają tam pacjenci z Covid-19 i niezakażeni - oddział działa dwutorowo.

Docelowo kędzierzyński szpital będzie miał sześć sal operacyjnych.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum