Katowice: wznowienie remontu w szpitalu pediatrycznym

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 22 października 2020 20:31

Zebra, lemur, lew i inne zwierzaki zapukały w czwartek (22 października) do okien małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) w Katowicach. Nietypowa atrakcja dla dzieci była sygnałem do wznowienia remontu dwóch oddziałów - onkologii i neurochirurgii.

Katowice: wznowienie remontu w szpitalu pediatrycznym
Fot. materiały prasowe

Za zwierzęta przebrali się wspinacze z Katowickiego Klubu Wysokogórskiego, w zapewnieniu bezpiecznego - bo przez szybę - kontaktu z dziećmi wsparli ich strażacy ze zwyżką.

Akcję zorganizowała działająca na rzecz dzieci z chorobą nowotworową Fundacja Iskierka i finansująca prace remontowe Grupa Tauron. Czwartkową akcją fundacja powróciła do działań wspierających małych pacjentów GCZD - jednego z największych szpitali pediatrycznych w Polsce. Od wielu miesięcy w związku z ograniczeniami wynikającymi z pandemii w szpitalu nie było dodatkowych zajęć dla małych pacjentów, choć wcześniej stale odbywały się zajęcia z arteterapii, spotkania edukacyjne oraz zabawy dla dzieci i ich opiekunów.

- Cieszymy się, że w czasie pandemii udało nam się zrealizować tak szalony pomysł, jak animacje z dziećmi prowadzone przez wspinaczy przebranych za zwierzęta. Dzięki wsparciu Grupy Tauron wznawiamy remont i modernizację remontu dziecięcych oddziałów onkologii oraz neurochirurgii. Mamy nadzieję, że obecna sytuacja pozwoli nam w dalszym ciągu wspierać GCZD w poprawie warunków hospitalizacji i leczenia małych pacjentów - powiedziała prezes Fundacji Iskierka Jolanta Czernicka-Siwecka.

- To ważny dzień dla naszego szpitala nie tylko dlatego, że wznawiamy modernizację dwóch oddziałów, ale również dlatego, że nasi pacjenci mają dziś moc atrakcji i dzięki temu mogą na chwilę zapomnieć o swoich chorobach. W ostatnich miesiącach takie aktywności były w GCZD wstrzymane. Iskierka to sprawdzony przyjaciel naszego szpitala, wspiera nas regularnie i w dużym zakresie. Wielkie podziękowania również dla Grupy Tauron, która sponsoruje modernizację oddziałów - podkreślił zastępca dyrektora GCZD ds. inwestycyjno-eksploatacyjnych Bartosz Grzybowski.

Fundacja Iskierka przy pomocy Taurona prowadzi remont na oddziałach onkologii, hematologii i chemioterapii oraz neurochirurgii dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Dotychczas wyremontowano łazienki, pomieszczenie do rozmów lekarza z rodzicem, pracownię USG i salę rehabilitacyjną. Kontynuowane będą prace remontowe IV piętra, zaplanowano też prace w kuchni i malowanie wszystkich pomieszczeń z korytarzami.

Anna Gumułka (PAP)

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum