Katowice: wmurują kamień węgielny pod rozbudowę szpitala geriatrycznego

Autor: JJX/Rynek Zdrowia • • 06 września 2013 14:53

Szpital Geriatryczny im. Jana Pawła II w Katowicach powstał w 1961 roku i był pierwszą w Polsce lecznicą o takim profilu. Od 2008 roku ośrodek należy do spółki EMC SA Instytut Medyczny.

Katowice: wmurują kamień węgielny pod rozbudowę szpitala geriatrycznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kompleksowej oceny geriatrycznej dokonują w katowickim szpitalu lekarze geriatrzy, pielęgniarki, rehabilitanci i psycholodzy z przygotowaniem gerontologicznym. Placówka jest jedynym w Polsce ośrodkiem gerontologicznym o statusie samodzielnego szpitala, w którym przyjmuje się na pobyty diagnostyczne oraz rehabilitację rocznie kilka tysięcy osób starszych.

W 2003 roku powstał projekt rozbudowy Szpitala Geriatrycznego o Centrum Profilaktyki Starzenia. W roku 2013 zapadła decyzja o budowie Centrum Badawczo-Rozwojowego w strukturach katowickiego szpitala. W planie jego rozbudowy  założono uruchomienie w pierwszym kwartale 2014 roku, poza obecnym 38-łóżkowym oddziałem geriatrycznym i posiadanymi 12 poradniami specjalistycznymi - dwóch nowych oddziałów: geriatrycznego na 25 łóżek oraz oddziału rehabilitacji geriatrycznej (24 łóżka).

Argumentem przemawiającym za utworzeniem Centrum Badawczo-Rozwojowego zintegrowanego z Centrum Profilaktyki Starzenia jest rosnące zapotrzebowanie na świadczenia zdrowotne dla osób starszych i konieczność tworzenia zespołów interdyscyplinarnych podejmujących badania naukowe wspierające autonomię seniorów i oceniających optymalne strategie efektywności kosztowej świadczeń.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego i podpisania aktu erekcyjnego odbędzie się w czwartek (12 września) w Katowicach-Szopienicach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum