Katowice: powstanie nowoczesny kompleks medyczny

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 29 października 2013 10:57

Geo Grupa Deweloperska ma wybudować w Katowicach szpital, hotel i centrum diagnostyczno-terapeutyczne. W mającym powstać kompleksie medycznym Geo Medilcal inwestor planuje, aby specjalistyczny szpital pomieścił 15 oddziałów i 230 Łózek oraz blok operacyjny z ośmioma salami operacyjnymi.

Katowice: powstanie nowoczesny kompleks medyczny
Inwestycja jest oszacowana na ponad 264 mln zł. W ubiegły czwartek (24 października) w Katowicach podpisano oficjalnie akt erekcyjny i poświęcono kamień węgielny pod inwestycję, ale budowa kompleksu u zbiegu ulic Ceglanej i Wita Stwosza trwa już od lipca tego roku. Potrwa do 2017 roku. Inwestor, to holding 16 spółek. Do tej pory specjalizował się głównie w budowie mieszkań.

Do końca przyszłego roku uruchomione mają zostać dwa skrzydła szpitala z ośmioma oddziałami oraz blokiem operacyjnym. Trzecie skrzydło powstanie do połowy 2016 roku.

Powstający obok szpitala hotel pomieści 180 pokoi, salę konferencyjną na 1500 osób, centrum spa i fitness. W ostatniej kolejności budowane będzie centrum diagnostyczno - terapeutyczne, w którym znajdować się będą m.in. zakład rehabilitacji ogólnoustrojowej oraz zespół gabinetów specjalistycznych z ofertą leczenia stomatologicznego - także dla pacjentów z zagranicy.

Więcej: www.dziennikazachodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum