×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Katowice: internauci zebrali pieniądze na plac zabaw przy GCZD

Autor: RRX/Rynek Zdrowia22 maja 2017 15:44

Nowoczesny integracyjny plac zabaw powstaje przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Będą z niego korzystały zarówno dzieci pełnosprawne, jak i te z ograniczoną sprawnością. Plac zabaw o powierzchni ok. 660 m kw powstaje dzięki internetowej akcji.

Katowice: internauci zebrali pieniądze na plac zabaw przy GCZD
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Budowa nowego placu zabaw przy GCZD jest już na półmetku. Większość urządzeń została już zamontowana. Obecnie trwają prace nad podłożem, wkrótce rozpocznie się też budowa nowego ogrodzenia. Stojące wcześniej w tym miejscu huśtawki i inne urządzenia nie trafiły na złom. Po odnowieniu zostaną zamontowane w szpitalnym patio, gdzie również będą mogli korzystać z nich mali pacjenci. Uroczyste otwarcie placu zabaw odbędzie się w czerwcu. Wcześniej inwestycja przejdzie niezbędne odbiory techniczne - zapowiada Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

Inwestycja w całości finansowana jest ze środków zebranych przez youtubera ReZigiusza podczas internetowej akcji ReZimy Dobrem. 1 czerwca zeszłego roku fani w ciągu 24 godzin wydali w internetowym sklepie ReZigiusza ok. 326 tys. zł. Youtuber wszystkie pieniądze przekazał właśnie na budowę integracyjnego placu zabaw przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD).

- Cieszę się, że tak wiele ludzi zdecydowało się podzielić z innymi swoją radością i pozytywną energią. Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak wielka moc drzemie w Internecie - mówił zaraz po akcji ReZigiusz.

Jak podkreśla dr Tomasz Łosień z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej GCZG, zabawa na rehabilitacyjnym placu zabaw to uzupełnienie i przedłużenie terapii prowadzonej w szpitalu.

- Nasi podopieczni będą mogli tu w praktyce zastosować i wykorzystać wszystko to, co zdobyli podczas kompleksowej terapii neurorozwojowej, neurologicznej, psychologicznej, logopedycznej oraz terapii zajęciowej. Plac ten ma za zadanie pobudzić w formie zabawowej małą i dużą motorykę, a także zmysły słuchu, wzroku i dotyku. Korzystnie wpływa też na wydolność fizyczną naszych pacjentów - dodaje Tomasz Łosień.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze