Katowice: generał zakonu oceni inwestycje Bonifratrów

Autor: DMX/Rynek Zdrowia • • 29 września 2011 10:14

Generał Zakonu Szpitalnego św. Jana Bożego o. Donatus Forkan, pierwszy radny generalny Zakonu o. Rudolf Knopp oraz zakonnicy z Hiszpanii przyjadą w piątek (30 września) do Szpitala Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach, by odebrać pierwszy etap inwestycji w placówce.

Katowice: generał zakonu oceni inwestycje Bonifratrów
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Choć Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach powstał w 1874 r., jest obecnie jedną z najnowocześniejszych lecznic na Śląsku. Od 2009 r. na jego modernizację wydano ponad 20 mln zł - informuje Zakon Bonifratrów w komunikacie prasowym.

W ramach unowocześniania placówki przeprowadzono kompleksowy remont bloku porodowego i oddziału noworodków, uruchomiono dwa nowe pododdziały: ortopedii i traumatologii dla dzieci oraz szybkiej diagnostyki Internistycznej. W ramach termomodernizacji na dachach pojawiły się panele solarne, a starą stolarkę okienną  zastąpiono pod kontrolą konserwatora zabytków specjalnym drewnem meranti. 

W piątkowych uroczystościach, oprócz gości z Rzymu i Hiszpanii, udział wezmą m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Miasta Katowice oraz Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum