Katowice: Regionalne Centrum Krwiodawstwa ma taśmociągi do wydawania krwi

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 22 grudnia 2015 19:58

Dział Ekspedycji w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przeszedł gruntowny remont, w trakcie którego zamontowano m.in. taśmociągi do wydawania krwi. Dział ten każdej doby wydaje od 200 do 250 litrów krwi.

Katowice: Regionalne Centrum Krwiodawstwa ma taśmociągi do wydawania krwi
Regionalne Centrum Krwiodawstwa ma taśmociągi do wydawania krwi. Fot.Archiwum

To innowacyjne rozwiązanie w Centrum Krwiodawstwa ma usprawnić proces wydawania ratującego życie płynu, ale też zwiększyć komfort pracy zatrudnionych tu osób. Rozwiązanie to szefostwo RCKiK podpatrzyło na lotniskach.

Taśmociągi zamontowane w Dziale Ekspedycji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach przypominają taśmy, na które w portach lotniczych układamy bagaże w trakcie odprawy. Na te w RCKiK układane są zamówione przez szpitale paczki z krwią.

Regionalne centrum wydaje na dobę ok. 250 litrów krwi, to jest 650 do 700 woreczków z krwią - zarówno do banków krwi, które muszą mieć szpitale, jak i krew "na ratunek". Dzięki nowemu rozwiązaniu proces wydawania krwi będzie o wiele szybszy.

Remont Działu Ekspedycji trwał od czerwca tego roku, kosztował około 250 tysięcy złotych. Centrum w Katowicach zaopatruje w krew i jej składniki 154 szpitale i kliniki regionu śląskiego.

Więcej: www.dziennikzachodni.pl

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum