Katowice: EMC z akcji sfinansuje rozbudowę szpitala geriatrycznego

Autor: EMC, DMX/Rynek Zdrowia • • 07 października 2011 10:15

EMC Instytut Medyczny SA emituje akcje, żeby pozyskać środki, które przeznaczy na rozbudowę Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach oraz na uzupełnienie wyposażenia medycznego w pozostałych szpitalach spółki.

Katowice: EMC z akcji sfinansuje rozbudowę szpitala geriatrycznego
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Komisja Nadzoru Finansowego 5 października zatwierdziła prospekt emisyjny EMC Instytut Medyczny SA w związku z planowaną ofertą publiczną akcji, kierowaną do dotychczasowych akcjonariuszy - informuje spółka w komunikacie. Prospekt emisyjny ma być dostępny od piątku (7 października) na stronie internetowej spółki.

Środki z nowej emisji akcji trafić mają na rozbudowę Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach oraz na uzupełnienie wyposażenia medycznego w pozostałych szpitalach.

- Uważamy, że ze względu na starzenie się polskiego społeczeństwa zapotrzebowanie na opiekę szpitalną dla osób starszych będzie szybko rosło. Dlatego zdecydowaliśmy się na tą inwestycję -  powiedział Piotr Gerber, prezes EMC Instytut Medyczny.

Zapowiedział, że obok istniejącego w Katowicach 40- łóżkowego szpitala spółka chce zbudować zupełnie nowy budynek z 60 łóżkami, zapleczem rehabilitacyjnym oraz szkoleniowym.

Według standardów unijnych na 10 tys. mieszkańców powinny przypadać dwa łóżka geriatryczne. W przypadku Polski oznacza to 7,6 tys. łóżek, a jest ich około 600.

Grupa EMC Instytut Medyczny ma obecnie 8 szpitali i 16 przychodni.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum