Katowice: EMC rozbuduje szpital geriatryczny

Autor: MS, Parkiet/Rynek Zdrowia • • 28 czerwca 2011 16:03

Projekt rozbudowy Szpitala Geriatrycznego im. Jana Pawła II w Katowicach jest już gotowy. Inwestycja pochłonie kilkanaście milionów złotych. Będzie gotowa za rok. Zarząd szacuje, że zwróci się w ciągu 8-10 lat.

Katowice: EMC rozbuduje szpital geriatryczny
Jarosław Derejczyk, dyrektor katowickiej lecznicy należącej do EMC Instytut Medyczny S.A. czeka na potwierdzenie finansowania tej inwestycji. Pieniądze mają pochodzić z publicznej emisji blisko 1,2 mln akcji EMC z prawem poboru, z której giełdowa spółka prowadząca szpitale i przychodnie chce pozyskać kilkanaście milionów złotych.

Prospekt został złożony w Komisji Nadzoru Finansowego na początku czerwca. Cena emisyjna akcji nie została jeszcze ustalona.

Rozbudowa katowickiego szpitala według planów ma zostać ukończona w połowie przyszłego roku. Do starego szpitala zostanie dobudowany nowy budynek z 60 łóżkami (obecnie jest 40) oraz zapleczem rehabilitacyjnym i szkoleniowym.

Zdaniem Derejczyka, który jest też wojewódzkim konsultantem w dziedzinie geriatrii, szpital nie powinien mieć problemów z pozyskaniem dodatkowych kontraktów z NFZ. Ze względu na starzenie się społeczeństwa zapotrzebowanie na szpitalne łóżka dla osób powyżej 80. roku życia będzie szybko rosło.

- Według standardów unijnych na 10 tys. mieszkańców powinny przypadać dwa łóżka geriatryczne. W wypadku naszego kraju oznacza to, że powinno ich być blisko 7,6 tys., a jest około 600 - informuje portal rynekzdrowia.pl Ewa Pogodzińska, dyrektor PR EMC IM S.A.


Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum