Kartuzy: szpital musi zainwestować w blok operacyjny

Autor: kartuzy.info/Rynek Zdrowia • • 01 sierpnia 2018 17:05

Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach (Pomorskie) przygotowuje się do budowy nowego bloku operacyjnego. Na tę inwestycję czeka od lat. Istniejący blok przechodzi obecnie remont, jednak mimo to nie spełnia wszystkich określonych przepisami wymogów, a pozwolenie na jego użytkowanie jest ważne do 2020 roku.

Fot. Fotolia

Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach od kilku lat czyni starania o budowę nowego bloku operacyjnego, dostosowanego do potrzeb XXI w.

 - W tej chwili trwa remont bloku operacyjnego, ale nie jest on w stanie dostosować nas do obowiązujących przepisów. Do 2020 roku obowiązuje decyzja Sanepidu, która oddala zamknięcie bloku i centralnej sterylizatorni. Ten czas musimy wykorzystać na to, by w szpitalu powstał profesjonalny blok - mówił Paweł Witkowski, prezes kartuskiego szpitala.

Warto przypomnieć, że przygotowania do budowy nowego bloku operacyjnego trwają już kilka lat. Pierwszy projekt tej inwestycji powstał w 2015 roku. Powstały wówczas projekt wymaga drobnych zmian.

Projekt budowlany ma być gotowy jeszcze w tym roku. Powiat szuka obecnie możliwości sfinansowania tej inwestycji, rozważa różne rozwiązania. Szacunkowy koszt nowej koncepcji bloku to około 20-23 mln zł.

Więcej: www.kartuzy.info

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum