Kartuzy: spory o remont szpitalnej kanalizacji

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 25 kwietnia 2013 09:33

Z powodu wadliwej kanalizacji co jakiś czas w Kartuzach dochodzi do wylania ścieków z Powiatowego Centrum Zdrowia do pobliskiego jeziora. Szpital twierdził, że to sprawa powiatu, a ten wręcz odwrotnie.

Od lat nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za zanieczyszczanie wody w jeziorze. Co kilka miesięcy do wody dostają się ścieki ze szpitala.

Sprawa od dawna znana jest władzom gminy, powiatu oraz zarządowi spółki, do której należy szpital. W końcu lokalne władze dostrzegły wagę problemu. Zapadły decyzje o koniecznej modernizacji sieci kanalizacyjnej. Niestety jak dotąd remont nie został przeprowadzony - pisze o niecodziennym problemie inwestycyjnym Gazeta Wyborcza.

Właścicielem gruntów, których dotyczy problem, do 30 stycznia 2012 roku był powiat. Początkowo więc gmina zobowiązała Starostwo Powiatowe w Kartuzach do remontu. Był nawet ostateczny termin wykonania niezbędnych prac - listopad ubiegłego roku. Niestety nie udało się tego zrobić z powodu wczesnej zimy.

Od 30 stycznia 2013 roku zmienił się właściciel spornej nieruchomości, zostało nim Powiatowe Centrum Zdrowia i ostatecznie zadecydowano, że inwestorem będzie nie powiat, lecz spółka prowadząca szpital.

Więcej: www.gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum