Kartuzy: inwestują po kontroli Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego

Autor: naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2020 19:25

Przedstawiciele władz powiatu kartuskiego poinformowali na konferencji prasowej o kondycji finansowej tamtejszego szpitala i o inwestycjach, które mają podnieść standard leczenia pacjentów.

Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

Wszystko zaczęło się od kontroli, którą kilka lat temu przeprowadził w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Wykazała niedoskonałości, przede wszystkim na bloku operacyjnym (m.in. brak wyciągu powietrza górą i dołem oraz brak wentylacji nawiewników laminarnych). Kolejny zarzut dotyczył centralnej sterylizatorni, która nie spełnia wymaganych parametrów - tłumaczył starosta Bogdan Łapa.

Na wyeliminowanie wykazanych braków na bloku operacyjnym, szpital otrzymał czas do 31 grudnia 2019 r. Podczas gruntownej termomodernizacji szpitala udało się zmodernizować cały system wentylacyjny na bloku operacyjnym. Teraz chirurdzy operować mogą w komfortowych warunkach. Dzięki tej inwestycji prolongowano termin realizacji pozostałych zadań do 31 grudnia 2021 roku.

Kolejne inwestycje ruszają w 2020 roku. Jedną z nich będzie budowa łącznika z budynkiem B, co wpłynie w sposób znaczący na funkcjonowanie całego szpitala. Kolejnym krokiem w roku 2021 ma być dostosowanie sal operacyjnych do obecnych standardów. Najprawdopodobniej będą to nie trzy, jak wcześniej zapowiadano, ale dwie sale z prawdziwego zdarzenia. Ma także zostać przeprowadzony generalny remont chirurgii.

Czytaj: zukowo.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum