Kamień Pomorski: ruszy budowa szpitala uzdrowiskowego

Autor: gs24.pl/Rynek Zdrowia • • 03 maja 2014 15:39

Właściciele uzdrowiska w Kamieniu Pomorskim (Zachodniopomorskie) od dawna zapowiadali budowę nowego szpitala. Zamiast w marcu br. rozpocznie się najprawdopodobniej na początku drugiego półrocza.

Uzdrowisko to zostało kupione przez grupę kapitałową Uzdrowiska Polskie w grudniu 2011 r. Za pakiet prawie 90 proc. akcji kamieńskiej spółki zapłacono 9,29 mln zł.

Grupa ma już uzdrowiska w Nałęczowie, Konstancinie czy Iwoniczu Zdrój. Firma od początku zapowiadała rozwój i inwestycje związane z kamieńskim uzdrowiskiem. W umowie prywatyzacyjnej grupa zobowiązała się do zainwestowania w budowę szpitala uzdrowiskowego 10 mln zł do końca 2014 r. Zatem do końca grudnia budowa musi być już realizowana. Jest to jednak mało prawdopodobne.

Uzdrowiska Polskie zwiększyły swój kapitał na budowę szpitala. To jednak nie rozwiązuje problemu jej finansowania. - Będziemy starać się o pozyskanie środków finansowania w inny sposób. Połowę zdobędziemy z kredytu komercyjnego, ale spodziewamy się też uzupełnienia tych 3 mln formą dłużną w postaci obligacji ze strony właściciela - komentuje prezes kamieńskiego uzdrowiska, Stanisław Czuba.

Władze uzdrowiska mają już pozwolenie na budowę. Zawarto też umowę z biurem projektów, które opracowuje projekt techniczny pierwszego etapu budowy. Ta część inwestycji ma kosztować około 14 mln zł.

- Decyzja o rozpoczęciu budowy Szpitala Uzdrowiskowego "Nowy Mieszko" zapadła. Na początku drugiego półrocza rozpoczynamy budowę - uspokaja prezes uzdrowiska.

Więcej: www.gs24.pl 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum