Kalisz: województwo inwestuje miliony w szpital

Autor: wielkopolskie.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 05 lutego 2016 14:07

Nakłady finansowe na inwestycje i remonty w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu w 2015 roku wyniosły 21,5 mln zł. Inwestycje finansowane były z WRPO oraz dotacji Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Fot. PTWP (zdj. ilustracyjne)

W 2015 r. wartość zakupionych urządzeń i sprzętu medycznego wyniosła 12,1 mln zł. Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu ma aktualnie najwyższej klasy rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy.

Najważniejszym dla szpitala zakupem okazał się kosztujący prawie 6,5 mln zł najwyższej światowej klasy rezonans magnetyczny.

Drugim przełomowym zakupem był 64-rzędowy tomograf komputerowy. Urządzenie to kosztowało blisko 5,5 mln zł. Tomograf tej klasy zapewnia bardzo dobrą jakość obrazu dzięki wysokiej rozdzielczości i mniejszą dawkę promieniowania niekorzystnego dla pacjenta.

Kolejne inwestycje w szpitalu to wdrożenie elektronicznej dokumentacji medycznej o wartości ponad o,5 mln zł oraz modernizacja wind szpitalnych obsługujących blok operacyjny i SOR. Dzięki dotacji miasta w wysokości 100 tys. zł odnowiono oddział rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej.

Na ten rok planowane są uzupełniające zakupy sprzętu o ogólnej wartości 5 mln zł.

Więcej: www.wielkopolskie.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum