Kalisz: szpital kupi sprzęt za 5,4 mln zł

Autor: kalisz.naszemiasto.pl/Rynek Zdrowia • • 08 stycznia 2018 10:59

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu (Wielkopolskie) wzbogaci się o nowoczesną aparaturę medyczną o wartości ponad 5 mln zł. Marszałek Marek Woźniak podpisał umowy ze szpitalami wielkopolskimi, w tym z kaliskim, na dofinansowanie inwestycji, które realizowane będą z funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014- 2020.

Fot. archiwum

Szpital w Kaliszu za pieniądze samorządu zakupi 25 sztuk sprzętu medycznego o łącznej wartości 5 384 300,00 zł. Dofinansowanie wynoszące 4 576 655,00 zł stanowi 85% wartości całej inwestycji.

Aparatura medyczna zostanie zakupiona dla kilku oddziałów kaliskiego szpitala. Na oddział
ginekologiczny trafi ultrasonograf. Oddział neonatologii otrzyma inkubatory i kardiografy. Dla oddziału pediatrii zostanie zakupiony m.in pehametr,i dermatom z siatkownicą, kardiomonitor i ultrasonograf. Natomiast oddział położniczy otrzyma kardiomonitor. 

Wśród dofinansowanych szpitali znalazł się także Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k. Kalisza. Ten szpital będzie realizował zakupy i remonty o wartości 2 633 517 zł, w tym kwota dofinansowania wynosi 2 238 489 zł (85 proc.). W Wolicy doposażony w aparaturę medyczną zostanie oddział diagnostyczno-leczniczy i zakład rentgenodiagnostyki.

Jak poinformował marszałek, z puli 75 mln zł skorzysta w sumie 16 wielkopolskich szpitali, które zrealizują inwestycje warte 105 mln zł.

Więcej: kalisz.naszemiasto.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum