Kalisz: są problemy z przetargiem na remont SOR-u

Autor: Kalisz.Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 18 maja 2017 13:00

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu nie może wyłonić wykonawcy na remont szpitalnego oddziału ratunkowego. Oferty złożone przez zainteresowane firmy okazały się zbyt drogie. Szpitala nie stać na takich wykonawców.

Kalisz: są problemy z przetargiem na remont SOR-u
Kaliski szpital zamierza przeznaczyć na remont SOR 4,6 mln zł. Fot. Fotolia

Kaliski SOR udziela rocznie pomocy 39 tysiącom pacjentów. Oddział wymaga jednak pilnego remontu. Wstępnie zakładano, że ruszy on na przełomie stycznia i lutego. Procedury przetargowe jednak się przeciągnęły - podaje portal kalisz.naszemiasto.pl.

Pierwszy przetarg ogłoszony w lutym został unieważniony, ponieważ oferta z najniższą ceną znacznie przewyższała kwotę, jaką szpital zamierza przeznaczyć na inwestycję. Także drugi przetarg nie spełnił oczekiwań inwestora.

Szpital zamierza przeznaczyć na ten remont 4,6 mln zł. Kwota 3,4 mln zł pochodzi z dotacji Ministerstwa Zdrowia z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dwie firmy uczestniczące w przetargu zaoferowały, że są gotowe przeprowadzić remont za ponad dwa miliony złotych więcej.

Wraz z remontem pomieszczeń szpitalnego oddziału ratunkowego, kaliska lecznica ma też zakupić nowoczesną aparaturę medyczną, która pozwoli na jeszcze lepsze diagnozowanie pacjentów trafiających na oddziale.

Więcej: kalisz.naszemiasto.pl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum