PAP/Rynek Zdrowia | 26-10-2017 15:45

Kalisz: kompleksowy remont szpitala będzie kosztował 8 mln zł

Remont Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ul. Toruńskiej pochłonie łącznie 8 mln zł. Pieniądze na ten cel zabezpieczono w budżecie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Pieniądze na remont kaliskiego szpitala zabezpieczono już w budżecie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Fot. PTWP

- Szpital przy ul. Toruńskiej nie był remontowany od co najmniej 40 lat, więc bardzo cieszymy się, że w końcu budynek i jego otoczenie zyskają nowy wygląd - poinformował dyrektor szpitala Wojciech Grzelak.

Szpital przejdzie termomodernizację, zyska nową elewację, powstaną nowe dojazdowe drogi wewnętrzne i zostanie zmodernizowany oddział położniczo-ginekologiczny i ginekologii onkologicznej.

- W końcu nasze pacjentki będą zachwycone, poprawi się też komfort pracy całego personelu medycznego - powiedział ordynator oddziału prof. Dariusz Samulak.

Jak zapewnił dyr. Wojciech Grzelak jeszcze w 2017 roku zostaną wyremontowane drogi dojazdowe na terenie placówki oraz powstanie zupełnie nowe ogrodzenie, "a już w przyszłym roku rozpocznie się remont elewacji oraz oddziału". 

Nowe wnętrza otrzyma też mieszczący się przy ulicy Toruńskiej zakład diagnostyki obrazowej.

- Zmieni się też wejście do szpitala, nowy wygląd zyskają też hall na parterze, który odstraszał pacjentki oraz kaplica - poinformował Wojciech Grzelak.

Szpital przy ul. Toruńskiej imienia Przemysława II ma 80 lat.