Kalisz: 50 mln zł unijnej dotacji na modernizację szpitala

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 09 października 2017 21:11

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu otrzyma łącznie 50 mln zł ze środków unijnych na wybudowanie i wyposażenie bloku operacyjnego, oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Szpital ogłosił już konkurs na projekt architektoniczny nowego budynku.

Kalisz: 50 mln zł unijnej dotacji na modernizację szpitala
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Wielkopolski Urząd Marszałkowski w Poznaniu na wykonanie projektu zabezpieczył w budżecie 600 tys. złotych "a reszta pieniędzy na wykonanie inwestycji to środki unijne" - powiedział dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu,  Wojciech Grzelak.

W nowym budynku znajdą się oddział anestezjologii i intensywnej terapii oraz blok operacyjny. Jak powiedział Grzelak, blok operacyjny będzie liczył 8 sal, w tym jedną hybrydową.

- Sala będzie służyła w nagłych operacjach, nawet tych najtrudniejszych - naczyniowych. Jest to sala, która wymaga krótkotrwałej sterylizacji i przygotowana jest na bardzo trudne zabiegi - wyjaśnił.

Na pierwszym piętrze nad blokiem uruchomiony zostanie oddział anestezjologii i intensywnej terapii. - Prace budowlane ruszą w 2018 roku, a ich koniec planujemy rok później - zapowiedział Grzelak.

- Koszt inwestycji to 25 mln zł, ale drugie tyle ma pochłonąć wyposażenie placówki w sprzęt medyczny - podkreślił dyrektor i dodał, że pieniądze na ten cel także będą pochodzić z UE przy niewielkiej dotacji z urzędu marszałkowskiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum