Johnson & Johnson rozszerzy działalność o robotykę medyczną?

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2019 14:12

Największy na świecie koncern farmaceutyczny i kosmetyczny Johnson & Johnson próbuje przejąć firmę Auris Health tworzącą technologię robotyki chirurgicznej - podała w środę (23 stycznia) agencja Bloomberga, powołując się na źródła bliskie sprawie.

Johnson & Johnson rozszerzy działalność o robotykę medyczną?
Robot da Vinci FOT. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Jeśli dojdzie do transakcji, Johnson & Johnson zyska dostęp do najnowszej technologii z zakresu robotyki medycznej - zauważyła agencja. Nie osiągnięto jeszcze ostatecznych porozumień i nie ma pewności czy negocjacje doprowadzą do sprzedaży. Obie firmy odmówiły komentarza w tej sprawie.

Powołując się na osoby znające sprawę Bloomberg zaznaczył jednak, że Johnson & Johnson chce kupić Auris Health powyżej ceny z ostatniej rundy finansowania. Zgodnie z nią kalifornijska firma jest warta 2 mld dolarów - podał Bloomberg.

Spółka technologiczna, która powstała w 2007 r. pozyskała od inwestorów 700 mln dolarów, w tym 220 mln dolarów z rundy finansowania ogłoszonej w listopadzie, za którą odpowiadał fundusz Partner Fund Management. Wśród sponsorów twórcy robotów medycznych są również Lux Capital, Viking Global Investors oraz Mithril Capital Management miliardera Petera Thiela.

Auris Health prowadzona przez Freda Molla opracowała zrobotyzowane mikroskopy chirurgiczne z podręcznym urządzeniem przypominającym kontroler do gier wideo. Elastyczne rurki są kierowane do płuc pacjenta, gdzie mogą zostać wykorzystane do identyfikacji guzów nowotworowych. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum