×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jeszcze w tym roku ruszy jednodniowy szpital. Ma skrócić kolejki do zabiegów

Autor: oprac. JKB • Źródło: TVP3 Białystok, Rynek Zdrowia04 lutego 2023 16:00

"Szpital jednego dnia" powstanie w Szpitalu Powiatowym w Siemiatyczach. Remont już się rozpoczął, a uruchomienie placówki planowane jest w trzecim kwartale tego roku. Pomysł ma zmniejszyć kolejki oczekujących do zabiegów.

Jeszcze w tym roku ruszy jednodniowy szpital. Ma skrócić kolejki do zabiegów
Placówka otwiera w tym roku "szpital jednego dnia". Fot. Shutterstock
  • Jednodniowy szpital ma ruszyć w Szpitalu Powiatowym w Siemiatyczach jeszcze w tym roku, o czym informuje TVP3 Białystok
  • Pomysł na „szpital jednego dnia” wywodzi się z USA i Kanady i jest rozwiązaniem na przepełnione sale szpitalne
  • Obecnie trwa remont i dostosowywanie pomieszczeń i w trzecim kwartale pacjenci będą mogli leczyć się na nowych zasadach
  • Dzięki temu pacjenci będą mogli przejść zabieg chirurgiczny bez konieczności trzydniowej hospitalizacji

Szybki zabieg i wypis tego samego dnia

Jak informuje TVP3 Białystok, w Szpitalu Powiatowym w Siemiatyczach powstanie "Szpital jednego dnia". Oznacza to, że pacjenci będą mogli przejść zabieg chirurgiczny i jeszcze tego samego dnia po krótkiej obserwacji, wrócą do domu.

Lokalnej telewizji o udogodnieniach opowiedział dyrektor placówki. - Z nowoczesną salą operacyjną, z salą pobytową, która będzie służyła do przygotowania pacjenta do tego zabiegu, jak również salą do tego, żeby można było pacjentów po tych zabiegach krótkich w znieczuleniu obserwować – powiedział TVP3 Białystok Andrzej Szewczuk, dyrektor Szpitala Powiatowego w Siemiatyczach.

Regionalna stacja przypomina, że pomysł szpitala jednego dnia wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i Kanady jako rozwiązanie na przepełnione szpitalne sale. W Siemiatyczach taki pomysł zrodził się jeszcze dobie pandemii koronawirusa.

- Stąd taka myśl, taki pomysł, żeby tych pacjentów, którzy potrzebują drobnych zabiegów operacyjnych związanych z chirurgią, ortopedią, ginekologią, można było operować w jednodniówce – dodał dyrektor.

Pomysł jednodniowego szpitala pozwoli na zmniejszenie kolejki oczekujących, co więcej, zabiegi będą częściej wykonywane. Wskazana inwestycja jest kolejnym krokiem rozbudowy oraz rozwój szpitala. TVP3 Białystok podaje, że remont zakończy się jeszcze w tym roku, natomiast w trzecim kwartale pacjenci z powiatu siemiatyckiego  będą mogli leczyć się na nowych zasadach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze