Jeden z najintensywniej pracujących SOR-ów przeszedł prawdziwą metamorfozę

Autor: oprac. SzB • Źródło: Samorząd Województwa Mazowieckiego, Rynek Zdrowia04 października 2022 18:00

Oddział ratunkowy na Bródnie zapewni teraz jeszcze lepsze warunki pacjentom. Na gruntowną modernizację samorząd Mazowsza przekazał ok. 13 mln zł.

Jeden z najintensywniej pracujących SOR-ów przeszedł prawdziwą metamorfozę
SOR przeszedł prawdziwą metamorfozę. To modernizacja po 40 latach. Fot. Samorząd Województwa Mazowieckiego
  • Szpital Bródnowski w Warszawie doczekał się odnowionego SOR-u
  • Został on dostosowany do najnowszych standardów. Było to konieczne, gdyż w ostatnich latach znacznie rozwinęła się oferta usług medycznych placówki, która posiada dość duże zaplecze medyczno-diagnostyczne
  • Warszawski szpital ma jeden z najintensywniej działających SOR-ów nie tylko w mieście, ale i w całym kraju. Rocznie obsługuje nawet 50 tys. pacjentów

Warszawa: SOR przeszedł prawdziwą metamorfozę

Szpital Bródnowski w końcu może pochwalić się odnowionym Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym. 

Modernizacja była konieczna, gdyż przestrzeń, która została zaprojektowana ok. 40 lat temu, nie sprzyjała szybkiemu i sprawnemu działaniu przy zabezpieczeniu pacjentów. 

SOR musiał więc zostać dostosowany do najnowszych standardów. Zwłaszcza że w ostatnich latach znacznie rozwinęła się oferta usług medycznych szpitala, który posiada dość duże zaplecze medyczno-diagnostyczne. 

Przypomnijmy ponadto, że warszawska placówka, przy ul. Kondratowicza, ma jeden z najintensywniej działających SOR-ów nie tylko w mieście, ale i w całym kraju. Rocznie obsługuje nawet 50 tys. pacjentów.

– To ważna inwestycja dla mieszkańców Targówka, Warszawy i całego Mazowsza. Oznacza poprawę warunków dla pacjentów i pracowników szpitala. Dzięki niej znakomity zespół lekarzy i pielęgniarek Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego jeszcze skuteczniej będzie mógł pomagać mieszkańcom Warszawy i okolic – mówił, w trakcie otwarcia, przewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Ludwik Rakowski.

Siedem miesięcy przebudowy

Przebudowa SOR-u w Szpitalu Bródnowskim w Warszawie trwała siedem miesięcy. Dotychczasowe pomieszczenia przebudowano.

Pomimo tego, że miejsce się nie zmieniło, SOR zyskał dużą poczekalnię dla pacjentów, rejestrację do osobnej obsługi pacjentów samodzielnych oraz przywiezionych przez karetki, gabinet segregacji medycznej, strefę konsultacji z dziewięcioma gabinetami, salę opatrunków, terapii natychmiastowej, salę resuscytacyjno-zabiegową, pomieszczenie wstępnej intensywnej terapii, a także salę obserwacji.

Przebudowa pomieszczeń SOR w Szpitalu Bródnowskim kosztowała samorząd województwa mazowieckiego 12,7 mln zł. 

W ramach inwestycji zaplanowano ponadto zakup wyposażenia za niemal 700 tys. zł. Całkowita wartość dotacji wyniesie więc blisko 13,5 mln zł.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum