Jaworzno: jest sponsor, będzie nowoczesna karetka

Autor: wnp.pl/Rynek Zdrowia • • 26 maja 2017 20:40

Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie (woj. śląskie) otrzymał z Fundacji Tauron 200 tys. zł na zakup nowoczesnej karetki transportowej.

Jaworzno: jest sponsor, będzie nowoczesna karetka
FOT. Arch. RZ; zdjęcie ilustracyjne

- Jaworzno to ważny obszar działalności dla Grupy Tauron. Tu powstaje nasza flagowa inwestycja, czyli blok 910 w Elektrowni Jaworzno. Wspieranie zakupu sprzętu dla  szpitala to działania podejmowane z myślą o jego mieszkańcach - podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu Tauron Polska Energia.

- Pomoc w zakupie karetki to dla nas istotne wsparcie, przekładające się poprawę jakości świadczeń udzielanych pacjentom. Mieszkańcy Jaworzna i wszyscy pacjenci korzystający z jej usług, uzyskają dzięki temu dostęp do nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu – mówi dr Józef Kurek, dyrektor szpitala.

Współpraca pomiędzy Szpitalem Wielospecjalistycznym w Jaworznie a Fundacją Tauron rozpoczęła się w 2012 roku. Fundacja Tauron dofinansowała między innymi modernizację oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, Urologii i Onkologii Urologicznej oraz zakup nowego, specjalistycznego sprzętu oraz aparatury medycznej (zestaw do operacji laparoskopowych).

Więcej: wnp.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum