Jastrzębski szpital czekają remonty

Autor: Nasze Miasto/Rynek Zdrowia • • 31 marca 2015 14:12

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju (Śląskie) czekają w tym roku  remonty. Będzie też realizowany, trudny do wdrożenia, projekt związany z informatyzacją szpitala, którego integralną częścią będzie e-rejestracja do poradni specjalistycznych.

Jastrzębski szpital czekają remonty

Poza informatyzacją, szpital przymierza się do zakupu wysokospecjalistycznego sprzętu. Jest to m.in. rezonans magnetyczny za prawie 6 mln zł oraz angiograf służący między innymi do obrazowania naczyń krwionośnych. Sprzęt ten kosztuje ok. 5,5 mln zł. Inwestycja kosztowna ale niezbędna, pozwoli na jeszcze lepszą diagnostykę, zapewni skuteczniejsze leczenie.

Zakup urządzeń zostanie w części sfinansowany ze środków Województwa Śląskiego. Do tego dochodzą jeszcze niezbędne zakupy „drobnej” aparatury medycznej takiej jak pompy infuzyjne, defibrylatory oraz ultrasonograf. Wszystko to pochłonie ok. 1,5 mln zł.

Będzie przeprowadzany remont pomieszczeń, w których zostanie umieszczony nowy sprzęt. Planowana jest także modernizacja gabinetów zabiegowych: urologicznego i ginekologicznego. Przebudowy wymaga rejestracja do poradni specjalistycznych.

Jak informuje Grażyna Kuczera, dyrektor szpitala, kolejnym zadaniem planowanym do realizacji jest utworzenie w oddziałach szpitala, jednoosobowych sal chorych z pełnym węzłem sanitarnym dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych. W sumie będzie ich 18, a ogólny koszt inwestycji to około milion złotych.

Więcej: www.naszemiasto.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum