×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Jastrzębie Zdrój: dotacja z budżetu państwa na budowę SOR

Autor: JastrzebieOnline.pl/Rynek Zdrowia25 grudnia 2017 16:55Aktualizacja: 25 grudnia 2017 17:08

10 mln zł dofinansowania z budżetu państwa otrzyma Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju na budowę szpitalnego oddziału ratunkowego i lądowiska. Do tej pory w tym szpitalu wojewódzkim nie ma SOR.

Jastrzębie Zdrój: dotacja z budżetu państwa na budowę SOR
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Dofinansowanie w kwocie 10 mln zł zadania budowy SOR w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju zakłada poprawka do budżetu państwa na 2018r.

Jak przypomina portal JastrzebieOnline.pl WSS w Jastrzębiu-Zdroju jest placówką o szczególnym znaczeniu w systemie ochrony zdrowia w regionie. Szpital jest przygotowany do przyjmowania ofiar najcięższych wypadków, w tym masowych, m.in. komunikacyjnych i w górnictwie.

Pacjenci spoza Jastrzębia stanowią ok. 50% leczonych w szpitalu. Placówka zabezpiecza świadczenia medyczne dla ok. 200 tys. populacji. Rocznie w szpitalu leczonych jest ok. 28 tys. pacjentów zarówno z terenu Śląska, innych województw jak i z zagranicy.

W WSS w Jastrzębiu Zdroju nie ma SOR, szpital posiada izbę przyjęć, w której udziela się rocznie ok. 38 tys. świadczeń ambulatoryjnych oraz przyjmuje w trybie ostrym ok. 12 tys. pacjentów.

W uzasadnieniu wniosku o dofinansowanie z budżetu państwa budowy SOR wraz z lądowiskiem w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju podkreślono, że szpital posiada oddziały realizujące szeroki zakresu świadczeń w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak również doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę medyczną. 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum