Jasienica: gmina wybudowała nowy ośrodek zdrowia

Autor: Dziennik Zachodni/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2019 11:29

Gmina Jasienica (Śląskie) inwestuje i rozwija ośrodki zdrowia na swoim terenie. Obecnie wybudowała nową przychodnię wartą 1,6 mln zł w Mazańcowicach. To jedna z nielicznych gmin w Polsce, która nie sprywatyzowała ośrodków zdrowia na swoim terenie.

Jasienica: gmina wybudowała nowy ośrodek zdrowia
Fot. archiwum

Nowy budynek ośrodka zdrowia o powierzchni ponad 300 mkw. powstał na 10-arowej działce, którą zakupiono w tym celu w 2016 r. Poprzedni budynek ośrodka okazał się za mały na potrzeby rozwijającego się sołectwa. Był także w złym stanie technicznym.

Cała kwota potrzebna na budowę pochodziła z budżetu gminy. Budowa wraz z wyposażeniem kosztowała 1,6 mln zł. Prace budowlane prowadzono w latach 2017-2018. Na parterze znajduje się się rejestracja, trzy gabinety lekarskie i jeden zabiegowy. Na piętrze jest gabinet lekarski, biuro i pomieszczenie socjalne. W budynku są toalety oraz winda.

W ośrodku przyjmują lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. Pracuje tu jeden internista i trzech lekarzy zajmujących się opieką nad dziećmi. Gabinet znajdujący się na piętrze przeznaczony jest dla dzieci zdrowych, aby nie narażać je na zakażenie w trakcie przyjęć. Tutaj będą szczepienia, bilanse i pozostałe świadczenia medyczne, które lekarz rodzinny wykonuje w opiece nad dziećmi do 18 roku życia.

Przychodnia w Mazańcowicach jest jedną z pięciu, jakie wchodzą w skład Samodzielnego Gminnego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Jasienicy. Ośrodki zdrowia działają również w Jasienicy, Grodźcu, Międzyrzeczu Górnym i Rudzicy.

Więcej: dziennikzachodni.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum