Jarocin: umowa na rozbudowę szpitala podpisana, roboty ruszą już...

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 30 września 2017 10:45

Umowa na rozbudowę Szpitala Powiatowego w Jarocinie została oficjalnie zawarta. To jedna z najważniejszych inwestycji w powiecie jarocińskim w ostatnich latach. Jest warta ponad 8,5 mln zł. Roboty ruszą na początku października.

Jarocin: umowa na rozbudowę szpitala podpisana, roboty ruszą już...
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak informuje jarociński szpital, w imieniu placówki umowę podpisał prezes Leszek Mazurek, a w imieniu wykonawcy - Marcin Pudełko, prezes zarządu firmy Heli Factor. Podczas składania podpisów prezesom szpitala i firmy wykonawczej towarzyszyli starosta jarociński Teodor Grobelny, Stanisław Martuzalski, członek zarządu Powiatu Jarocińskiego, Maria Karolak, specjalista do spraw inwestycji i remontów Szpitala Powiatowego oraz Grzegorz Lachowicz, dyrektor Działu Realizacji w Heli Factor.

- To historyczny moment dla naszego szpitala. Rozbudowa była konieczna, bo przyzwoite warunki do leczenia należą się naszym pacjentom. Ważny jest również komfort pracy dla personelu. Mam nadzieję, że za obiecane przez wykonawcę 11 miesięcy zobaczymy efekty. Przy okazji prosiłbym też o cierpliwość tych, którzy będą korzystali w tym czasie z usług placówki. Mogą pojawić się pewne utrudnienia, ale konsorcjum zapewnia, że zrobi wszystko, aby były one jak najmniej uciążliwe - powiedział Leszek Mazurek, prezes szpitala.

Pieniądze na rozbudowę pochodzą z obligacji i jest to kwota 6,1 mln zł. Kolejne 3 mln zł pochodzą z kredytu, którego placówce udzielił bank.

- Budowa rozpocznie się w pierwszych dniach października i z niecierpliwością będziemy oczekiwali jej końca. Bardzo się cieszę, że udało nam się do tego doprowadzić. Szpital ma mieć nie tylko przyjazny i świetnie wykwalifikowany personel. Musi być też miejscem przyjaznym przede wszystkim pacjentom. A rozbudowa w tym na pewno pomoże, bo bezdyskusyjnie poprawią się warunki pobytu dla chorych - uważa Stanisław Martuzalski, członek zarządu Powiatu Jarocińskiego.

W skład konsorcjum powołanego do realizacji zadania wchodzą trzy spółki: Lider - Heli Factor Sp. z o.o., Erekta Budownictwo Sp. z o.o. oraz EREKTA Budownictwo Specjalistyczne Sp. z o.o Konsorcjum. 

Szpital przypomina, że prace budowlane będą polegały na nadbudowie i rozbudowie budynku obecnego oddziału wewnętrznego (interny) i łącznika. Obecnie budynek jest dwukondygnacyjny – parter i pierwsze piętro, gdzie znajduje się oddział chorób wewnętrznych.

Nadbudowa będzie polegała na dodaniu jednej kondygnacji i przebudowie już istniejących, Natomiast dzięki rozbudowie powstanie nowy, trzykondygnacyjny obiekt w postaci nadwieszenia połączonego z częścią nadbudowywaną. Na tzw. niskim parterze znajdzie się laboratorium szpitalne wraz z pracownią badań endoskopowych. Na wysokim parterze zostanie ulokowany zespół porodowy z salą cesarskich cięć, oddział położnictwa i neonatologii.

Pierwsze piętro będzie należało do oddziału ginekologicznego. Na dziedzińcu wewnętrznym między budynkiem głównym i oddziału wewnętrznego podlegającego modernizacji przewidziano kaplicę przyszpitalną. Kaplica powstanie nad istniejącymi piwnicami.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum