×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Inwestycje w e-zdrowie i pracownię RTG w Pałuckim Centrum Zdrowia

Autor: express.bydgoski.pl/Rynek Zdrowia26 października 2015 14:47

Pałuckie Centrum Zdrowia w Żninie (Kujawsko-Pomorskie) wstrzymuje prześwietlenia RTG. Przerwa potrwa od 3 listopada do 6 grudnia. Powodem modernizacja pracowni. Placówka kończy także realizację wartego 1,33 mln zł projektu e-zdrowie, na który z unijnych funduszy pozyskano 999 tys. zł.

Inwestycje w e-zdrowie i pracownię RTG w Pałuckim Centrum Zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W Centrum Zdrowia trwają przygotowania do przebudowy pomieszczeń znajdującej się na parterze pracowni RTG. Jest to konieczne, stare 10-letnie urządzenia będą wymienione na nowoczesny sprzęt, wymieniona zostanie także instalacja elektryczna. Prześwietlenia będą w tym czasie wykonywane między innymi w Bydgoszczy i Inowrocławiu.

Szacowany koszt aparatu analogowego RTG to około 773 tysięcy złotych. Pałuckie Centrum Zdrowia kończy także realizację wartego 1 332 200 złotych projektu e-zdrowie, na który z unijnych funduszy pozyskano 999 150 złotych, wkład własny szpitala to kwota 333 050 złotych.

W ramach zadania zmodernizowano infrastrukturę telefoniczną sieci komputerowej (195 tys. zł), wdrożono oprogramowanie RIS/PACS wraz z niezbędnym sprzętem, oraz CR (558 tys. zł), wdrożono w system szpitalny HIS (549 tys. zł.)

Więcej: www.express.bydgoski.pl

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

    Najnowsze